+420 558 628 494 tbau@tomecekbau.cz

Zakladatelem a majitelem firmy Tomeček Bau s.r.o. je Ing. Ondřej Tomeček. Na stavbách se poprvé objevil již za studií na Vysokém učení technickém v Brně v osmdesátých letech minulého století, a to v rámci praxí na tenkrát rozšířené panelové výstavbě. V letech 1990 - 1995 pracoval na stavbách v Německu, při výstavbě obchodních center a bytových domů. Zde v závěru působil jako předák čety a vedl šest pracovníků. 
Ing. Ondřej Tomeček v roce 1994 dokončil studium na stavební fakultě VUT Brno, specializace železobetonové konstrukce. V roce 1996 založil firmu Tomeček Bau, s.r.o společně s Ing. Aloisem Bauerem z Mnichova. Ten však krátce po založení musel firmu z vážných zdravotních důvodů opustit. O této chvíle se Ing. Ondřej Tomeček stal jediným majitelem a jednatelem firmy.
Na počátku firma plánovala realizovat zakázky převážně v Německu. Kvůli zásadním legislativním omezením se však omezila možnost realizace zakázek v Německu, o to více začala firma působit v České republice.
Nejprve firma Tomeček Bau s.r.o. realizovala pouze interiéry, montáže sádrokartonu apod. Velmi krátce po zahájení činnosti se rozrostl počet zaměstnanců a firma rozšířila svou činnost. Po roce 2000 se firma začala ve větším objemu zabývat dodávkami staveb na klíč, výstavbou rodinných domů i komerčních objektů. V současné době firma také realizuje rekonstrukce, opravy starších staveb a zabývá se i rekonstrukcemi památkově chráněných objektů. 
Od roku 2002 firma Tomeček Bau s.r.o. zajišťuje také dozory staveb a inženýrskou činnost. V roce 2016 firma zřídila vlastní projekci a roku 2017 jsme rozšířili činnost také o vlastní autodopravu a zemní práce investicí do nákupu nové techniky.